Menu

Kontakt

T: +48 22 350 71 01 
F: +48 22 350 71 02
E

Oczyszczanie paliwa

Systemy zasilania awaryjnego to m.in. agregaty prądotwórcze i zasilacze Dynamiczne DRUPS czyli Diesel Rotary UPS. Jednym z elementów tych rozwiązań nowoczesne silniki wysokoprężne, które do prawidłowej, długotrwałej i bezawaryjnej pracy wymagają wysokiej jakości paliwa. Proces naturalnego pogarszania się jakości paliwa w czasie lub po prostu paliwo o złych parametrach mają negatywny wpływ na trwałość ich elementów i bezawaryjną pracę i, co najważniejsze, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego obiektu.

Nowoczesne mieszanki oleju napędowego zawierające bio-komponenty z biegiem czasu tracą swoje właściwości. Dodatkowo pojawiają się zanieczyszczenia w postaci osadów powstałych na skutek obecności mikroorganizmów, wody i innych zanieczyszczeń oraz szlamów.

W przypadku przechowywania paliwa przez dłuższy czas, ważne jest, aby mieć świadomość zachodzących w czasie procesów i podjąć odpowiednie środki, aby im przeciwdziałać. W naszej ofercie znajduje się szereg rozwiązań technicznych pozwalających na zwiększenie trwałości paliwa i utrzymanie jego jakości na wymaganym, wysokim poziomie:

  • Stabilizator jakości paliwa Diesel ADV+ to specjalnie zaprojektowany dodatek pozwalający na ustabilizowanie warunków panujących wewnątrz zbiornika paliwa, kontrolowanie zawartości wody i niedopuszczenie do powstawania zanieczyszczeń. Stosując Diesel ADV+ można spodziewać się wydłużenia okresu przechowywania paliwa od 6 –do 12 miesięcy.
  • Woda jest wrogiem oleju napędowego. Zbyt dużo wody w zbiorniku paliwa przyspiesza utlenianie paliwa i zapewnia doskonałe środowisko do rozwoju mikroorganizmów. Jednym z prostszych i skuteczniejszych elementów zmniejszających ryzyko pojawienia się wody w zbiorniku paliwa jest zastosowanie skutecznego filtra odpowietrzającego zbiornik. Takie rozwiązanie będzie w stanie usunąć do 97% wilgoci z powietrza dostającego się do zbiornika paliwa.
  • Stacjonarne systemy filtrowania paliwa zapewniają, że przechowywane paliwa pozostają wolne od zanieczyszczeń. System filtracji czyli szereg filtrów usuwających wodę, brud i inne niebezpieczne dla silników zanieczyszczenia może być zainstalowany na stałe i działać automatycznie. Opcje komunikacyjne systemu filtracji pozwalają na informowanie użytkownika o jakości paliwa.
  • Mobilne systemy filtrowania stosowane w przypadku, gdy instalacja stacjonarnych systemów filtrów jest ekonomicznie nieuzasadniona. Rozwiązanie to w równie skuteczny sposób eliminuje wszelkie zanieczyszczenia ze zbiornika paliwa. Zestaw filtrów i osadników może zostać dostarczony we wskazane miejsce i uruchomiony na czas niezbędny do oczyszczenia magazynowanego w zbiorniku paliwa.

Wszystkie powyższe rozwiązania są dostępne w ofercie INVENTPOWER i stosowane w projektach przez nas realizowanych. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami.

Serwis

Nowości

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×