Menu

Kontakt

T: +48 22 350 71 01 
F: +48 22 350 71 02
E

Modernizacja zasilania Data Center w branży petrochemicznej.

29.03.2019

Spółka INVENTPOWER podpisała umowę z liderem branży petrochemicznej w Polsce na modernizację układu zasilania gwarantowanego Data Center. Koncepcja modernizacji zaproponowana przez INVENTPOWER polegająca m. in. na wymianie UPS statycznych wykorzystujących akumulatory ołowiowo-kwasowe na urządzenia wyposażone w elektromechaniczne zasobniki energii „flywheel” (tzw. HUPS – Hybrid UPS) spotkała się z największym uznaniem komisji konkursowej. 

Kontrakt jest realizowany w formie „zaprojektuj i zbuduj”. W ramach umowy INVENTPOWER wykona projekt, uzyska pozwolenie na budowę, dostarczy i uruchomi kompletny układ zasilania 2N, a także zmodernizuje rozdzielnice NN. Celem jest uzyskanie topologii systemu zgodnej z Tier IV wg. Uptime Institute.  

Dwa zasilacze HUPS o mocy 250kVA w wersji z izolacją galwaniczną wyposażone w elektromechaniczne zasobniki energii zostaną zabudowane w kontenerach chłodzonych grawitacyjnie (bez użycia energochłonnej klimatyzacji).  

Dwa zespoły prądotwórcze 800kVA każdy, w zabudowie kontenerowej wyposażone zostaną w nowatorski, zaprojektowany przez INVENTPOWER system zasilania układów rozruchowych oparty o superkondensatory, a także zaawansowane układy filtracji paliwa z wstępnym jego podgrzewaniem. Dzięki takiej konfiguracji wyeliminowane zostaną statystycznie najczęstsze problemy z uruchomieniem zespołów prądotwórczych (awaria baterii akumulatorów, zanieczyszczone paliwo). 

Będzie to już trzecie wdrożenie w Polsce tej nowatorskiej technologii oferowanej przez INVENTPOWER. Wybór Klienta potwierdza, kompetencje spółki INVENTPOWER w zakresie innowacyjnych rozwiązań zasilania gwarantowanego, a nasze referencje i doświadczenie pozwala na realizację nawet tak ambitnych i pionierskich wdrożeń. 

« Powrót do listy aktualności

Serwis

Nowości

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×