Menu

Kontakt

T: +48 22 350 71 01 
F: +48 22 350 71 02
E

Dynamiczne UPS o mocy 1670 kVA dla serwerowni OCEAN budowanej przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW

19.01.2015

Spółka Inventpower, dostawca rozwiązań zapewniających ciągłość zasilania, podpisała umowę na dostawę zasilania gwarantowanego na potrzeby Centrum Kompetencji Otwartego Centrum Danych i Analiz OCEAN, budowanego przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania matematycznego i Komputerowego UW (ICM UW).

W ramach umowy Inventpower dostarczy system, którego sercem będą dynamiczne zasilacze UPS (DRUPS) dużej mocy w konfiguracji 2 x 1670kVA. Zakres dostawy zawiera także kompletną infrastrukturę elektryczną do rozdziału mocy w serwerowni oraz układy towarzyszące, niezbędne do poprawnego funkcjonowania systemu. Projekt przewiduje możliwość rozbudowy systemu o następne 10 jednostek DRUPS tej samej mocy. Zamówione na potrzeby obiektu urządzenia są zintegrowanymi na wspólnej ramie systemami UPS składającymi się z czterech podstawowych elementów; zasobnika energii kinetycznej, mechanicznego sprzęgła, silnika wysokoprężnego i prądnicy.

Istotnym kryterium wyboru technologii DRUPS była energooszczędność pozwalająca na zmniejszenie kosztów utrzymania i minimalizację negatywnego oddziaływania na środowisko.

„Duża skala projektu OCEAN skłania do wykorzystania niespotykanych dotąd w Polsce urządzeń, jakim są zasilacze dynamiczne z masą rotującą. Urządzenia te zapewniają bardzo dobre parametry zasilania komputerów, a przez prostą budowę, pozwalają na uzyskania wysokiej niezawodność zabezpieczenia energetycznego całej serwerowni. Warto też zwrócić uwagę, że zastosowane zasilacze dynamiczne przyniosą duże oszczędności w ponoszonych kosztach energii elektrycznej. Liczymy, że to nowatorskie podejście do budowy infrastruktury Centrum, będzie też sprzyjało korzyściom w całym naszym projekcie.” – powiedział Pan Adam Gazda, Kierownik Centralnej Infrastruktury Systemowej ICM UW.

Powstające w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego Centrum Danych i ich Analiz będzie znaczącym w skali światowej i unikalnym w Polsce nowoczesnym centrum zarządzania danymi. Serce OCEANU stanowić będzie serwerownia będąca eksperymentalnym ośrodkiem kształcenia w zakresie nowych technologii komputerowych. Jej nowoczesna, stworzona na potrzeby projektu infrastruktura zapewni odpowiednią jakość usług i stworzy środowisko rozwijania nowych aplikacji i modeli równoległych.

Wartość podpisanej umowy przekracza 8 700 000,00 zł.

Spot infomacyjny projektu:

Obejrzyj spot informacyjny projektu

Informacja prasowa:
Informacja prasowa - OCEAN - ICM [292,48 kB]  


« Powrót do listy aktualności

Serwis

Nowości

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×